Trwa ładowanie...
d1okhhq

MG: decyzja PE ws. CO2 dobra dla polskich przedsiębiorców (komunikat)

...

d1okhhq
d1okhhq

06.07. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

"Nasze stanowcze działania na forum Rady Środowiska UE przyniosły pozytywny efekt. Parlament Europejski odrzucił niekorzystny dla polskiej gospodarki projekt zwiększania o 30 proc. redukcji emisji gazów cieplarnianych. To dobra wiadomość dla naszych przedsiębiorców" - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Podkreślił, że decyzja Parlamentu Europejskiego wspiera polskie stanowisko zaprezentowane 21 czerwca 2011 r. na Radzie Środowiska UE. "Jako jedyny kraj, głosowaliśmy przeciw przyjęciu konkluzji Rady, które zawierały propozycje przyjęcia celu redukcji emisji gazów cieplarnianych wyższego niż 20 proc. do 2020 r." - przypomniał wicepremier.

"Polityka Unii w kwestii klimatu nie może być oderwana od realiów. Zwiększenie limitu redukcji gazów cieplarnianych bez przeprowadzenia analiz, jak wpłynie to na gospodarki poszczególnych państw jest działaniem nieodpowiedzialnym - powiedział wicepremier. "Może to doprowadzić do znacznego wzrostu cen energii i przenoszenia energochłonnych sektorów przemysłowych poza granice Unii" - zaznaczył lider PSL. "Dlatego tak ważne jest, abyśmy decyzje w tej sprawie podejmowali w sposób roztropny i przemyślany" - dodał.

d1okhhq

Wicepremier Pawlak przypomniał, że Polska w ostatnich 20 latach wykonała ogromny wysiłek redukując emisje gazów cieplarnianych o 30 proc., równocześnie podwajając PKB. "Żaden kraj UE nie może pochwalić się takimi osiągnięciami" - podkreślił. Zrealizowanie obecnych postulatów KE oznaczałoby dla Polski konieczność redukcji emisji w sektorze energii aż o 99 proc., co jest praktycznie niemożliwe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d1okhhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1okhhq