Trwa ładowanie...

MG: koniec 2013 r. terminem modernizacji zbiorników na stacjach paliw

Minister gospodarki Janusz Piechociński podpisał rozporządzenie, które wydłuża o rok czas na modernizację zbiorników na stacjach paliw - poinformował w piątek resort. Ma to pomóc przedsiębiorcom zakończyć rozpoczęte inwestycje. To czwarte wydłużenie tego terminu.

MG: koniec 2013 r. terminem modernizacji zbiorników na stacjach paliwŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d350bdg
d350bdg

Jak podało w piątek MG, rozporządzenie obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r. i zgodnie z nim właściciele stacji paliw, którzy do końca 2012 r. nie przeprowadzili odpowiednich prac, będą zobowiązani do ich zakończenia do końca 2013 r.

"Przedłużenie terminu na dostosowanie zbiorników na stacjach paliw o jeden rok pomoże przedsiębiorcom, w szczególności małym i średnim firmom, zakończyć rozpoczęte w tym celu inwestycje" - podało ministerstwo.

Rozporządzenie dotyczy warunków technicznych baz i stacji paliw płynnych, rurociągów przesyłowych dalekosiężnych służących do transportu ropy i produktów naftowych, a także ich usytuowania.

Resort podkreśla, że modernizacja zbiorników pozwoli ochronić środowisko naturalne przed szkodliwym oddziaływaniem produktów naftowych, bo są one lepiej zabezpieczone przed wyciekiem produktów naftowych do gruntu, wód powierzchniowych i gruntowych, oraz przed emisją szkodliwych par produktów naftowych.

Według danych, przytaczanych przez resort, firmy zrzeszone w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, które prowadzą 3506 stacji w Polsce z ok. 6760 ogółem, mają już dostosowane zbiorniki, natomiast w odniesieniu do ok. 3260 stacji niezależnych, dane Polskiej Izby Paliw Płynnych wskazują, że na razie 60 proc. z nich spełnia wymagania ujęte w rozporządzeniu.

d350bdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d350bdg