Trwa ładowanie...
d3hqpel
energia
03-11-2010 13:54

MG nie wyklucza ograniczenia wsparcia dla farm wiatrowych w Polsce

03.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki nie planuje rezygnacji z dopłat do zielonej energii, choć system certyfikatów będzie zróżnicowany w zależności od źródła...

d3hqpel
d3hqpel

03.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki nie planuje rezygnacji z dopłat do zielonej energii, choć system certyfikatów będzie zróżnicowany w zależności od źródła wytwarzania. Resort nie wyklucza jednak ograniczenia wsparcia dla farm wiatrowych w Polsce do ok. 6 tys. MW - poinformowała w środę wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

"Planujemy zróżnicowanie systemu certyfikatów. Inna będzie wartość certyfikatu dla energetyki wiatrowej, inna dla fotowoltaiki, jeszcze inna dla biogazowni. Będzie to związane z okresem zwrotu zaangażowanego kapitału. Takie prace rzeczywiście trwają, nie znaczy to absolutnie, że zrezygnuje się z dopłat zielonych certyfikatów. (...) Wsparcie będzie zróżnicowane w zależności od źródeł" - powiedziała wiceminister na Kongresie Paliwa-Chemia-Gaz.

Poinformowała, że resort nie wyklucza ograniczenia wsparcia dla farm wiatrowych w Polsce do ok. 6 tys. MW.

"Nie wykluczamy, że do poziomu przewidzianego w Polityce energetycznej ograniczymy wsparcie dla farm wiatrowych" - powiedziała Strzelec-Łobodzińska.

Dodała, że chodzi o ponad 6 tys. MW w farmach wiatrowych oraz 500 MW w lokalnych źródłach, które nie będą przyłączane do sieci przesyłowej. (PAP)

pel/ gor/

d3hqpel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqpel