Trwa ładowanie...
d4hc63u
d4hc63u

MG: Piechociński - nowe miejsca pracy w kostrzyńsko-słubickiej sse (komunikat)

...
Share
d4hc63u

21.02. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

Nawet 4400 nowych miejsc może zostać utworzonych po rozszerzeniu kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Planuje się włączenie w jej obszar 172 ha. Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Gospodarki.

Teren strefy zostanie powiększony o nowe grunty z obszaru Gorzowa Wielkopolskiego, Dębna, Kamienia Pomorskiego, Śmigla, Strzelców Krajeńskich, Drezdenka, Krosna Odrzańskiego i Wągrowca. Tereny w Krośnie Odrzańskim i Wągrowcu, o łącznej powierzchni 55 ha, to grunty prywatne, gdzie realizowane będą nowe inwestycje. Dzięki nim zostanie utworzonych 190 miejsc pracy i utrzymanych 956 już istniejących etatów. Koszty tych inwestycji wyniosą ok. 143 mln zł. Inwestycja w Krośnie Odrzańskim polega na rozbudowie istniejącego zakładu zwiększającej moce produkcyjne i asortyment płyt HDF. W Wągrowcu planowana jest budowa zakładu mebli tapicerowanych.

d4hc63u

Szacuje się, że w wyniku inwestycji, jakie mogą być zrealizowane na włączanych do strefy gruntach publicznych o powierzchni 117 ha utworzonych zostanie w ciągu kilku najbliższych lat ok. 4210 miejsc pracy. Szacowane nakłady inwestycyjne to ok. 1,15 mld zł.

- Rozszerzenie obszaru strefy stwarza możliwości dla kolejnych innowacyjnych projektów na tym obszarze - podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia kostrzyńsko-słubickiej sse przyjął 20 lutego 2014 r. Komitet Rady Ministrów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d4hc63u

Podziel się opinią

Share
d4hc63u
d4hc63u