Trwa ładowanie...

Mieszkanie dla młodych. Od stycznia znów będą pieniądze

Banki przygotowują się do nowej puli pieniędzy w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Będzie ona dostępna za dwa tygodnie, od początku 2017 roku.

Mieszkanie dla młodych. Od stycznia znów będą pieniądzeŹródło: Eastnews, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d1oesey
d1oesey

W tym roku środków zabrało w połowie roku i od tej pory liczba osób zainteresowanych dopłatą do kredytu mieszkaniowego znacznie spadła. Jak mówi analityk rynku nieruchomości Marcin Krasoń, banki już pomagają klientom wypełniać odpowiednie dokumenty. Dzięki temu osoby zainteresowane dopłatą będą mogły na początku stycznia przyszłego roku pójść do Banku Gospodarstwa Krajowego z wypełnionymi już wnioskami.

Zdaniem eksperta, w styczniu Bank Gospodarstwa Krajowego, który przyjmuje wnioski o dopłaty, może przeżyć oblężenie. Marcin Krasoń uważa, że zainteresowani powinni szybko podjąć decyzję w sprawie udziału w programie Mieszkanie dla młodych. Jego zdaniem, w przyszłym roku pieniądze skończą się szybciej niż w tym. Pula na bieżący rok skończyła się w już marcu. Można było korzystać jeszcze z połowy środków na rok 2017, ale ta wyczerpała się w lipcu. Od tego czasu z programu mogli korzystać tylko ci, którzy planowali zakup nowego mieszkania od developera. Osoby zainteresowane kupnem lokalu na rynku wtórnym muszą czekać na nową pulę.

Program Mieszkanie dla młodych to jednorazowa dopłata z państwowej kasy do kredytu hipotecznego. Aby wziąć udział w programie, trzeba spełnić szereg warunków. Mieszkanie nie może być zbyt duże i drogie, a kredytobiorcy nie mogą przekroczyć 35. roku życia. Program potrwa do 2018 roku.

d1oesey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oesey