Trwa ładowanie...
defc2tw

Minister finansów optymistycznie o bezrobociu

Wraz z poprawą koniunktury gospodarczej oczekujemy systematycznego zmniejszania się bezrobocia; szacujemy, że stopa bezrobocia rejestrowanego spadnie do poziomu 12,5 proc. na koniec 2014 r. i 11,8 na koniec 2015 r.
Share
Minister finansów optymistycznie o bezrobociu
Źródło: ING Bank Śląski
defc2tw

- powiedział minister finansów Mateusz Szczurek.

Minister ocenił, że 12,5 proc. bezrobocia na koniec tego roku to "bardzo konserwatywna prognoza i jest spora szansa, że ten wynik będzie lepszy".

Jak dodał, zmiany w stopie bezrobocia są konsekwencją zmian w popycie na pracę. "Nie chodzi o wyjeżdżanie bezrobotnych z Polski, nie chodzi o zniechęcenie do poszukiwania pracy, ale o wzrost liczby pracujących w gospodarce narodowej" - podkreślił.

defc2tw

W ocenie Szczurka do poprawy sytuacji gospodarstw domowych przyczyniać się będzie także dalszy systematyczny wzrost przeciętnego realnego wynagrodzenia.

Temu wzrostowi, jak powiedział szef resortu finansów, sprzyja bardzo niska inflacja. "W tym roku średnioroczna inflacja będzie bliska zeru; w porównaniu do 0,9 proc. w roku ubiegłym, co i tak było niskim wynikiem" - dodał.

Szczurek zapowiedział, że w przyszłym roku oczekiwana jest także bardzo ograniczona presja inflacyjna na poziomie 1,2 proc. przeciętnego wzrostu cen.

Oferty pracy z całej Polski. Kliknij i wybierz interesujący Cię region!

defc2tw

Podziel się opinią

Share
defc2tw
defc2tw