Trwa ładowanie...

Minister pracy o walce z bezrobociem i ubóstwem

Niższe bezrobocie i mniejsza liczba Polaków zagrożonych ubóstwem. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz mówił w radiowej Jedynce o pozytywnych zmianach, jakie w ostatnich latach dokonały się w naszym społeczeństwie

Minister pracy o walce z bezrobociem i ubóstwemŹródło: PAP/L.Szymański
d1lh0qc
d1lh0qc

.

Szef resortu pracy przypomniał, że rząd przyjął "Krajowy Program Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu 2020". Jest to międzyresortowy, kompleksowy projekt odnoszący się między innymi do kwestii budowy żłobków, domów opieki, czy przeciwdziałania bezrobociu.

Ambitnym celem - mówił Kosiniak - Kamysz - jest przede wszystkim zmniejszenie liczby Polaków zagrożonych ubóstwem i trwałym wykluczeniem społecznym o 1,5 miliona osób. Od 2008 do 2013 roku, jak dodał minister, udało się zmiejszyć tę grupę o milion 700 tysięcy obywateli. "Osiągnęliśmy już wskaźniki rekomendowane przez Komisję Europejską"- poinformował gość Programu Pierwszego Polskiego Radia. Teraz trzeba dalej intensywnie działać na tym obszarze. Minister pracy dodał, że w pierwszej połowie roku 400 tys. osób przestało być bezrobotnymi.

Program Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu przewiduje między innymi opiekę nad osobami starszymi, zawodową i społeczną aktywizację seniorów, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli czy poprawę dostępu do mieszkań.

d1lh0qc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lh0qc