Trwa ładowanie...
d4d975x

Ministerstwo środowiska: konkurs na logo COP19 (komunikat)

...

d4d975x
d4d975x

25.02. Warszawa - Ministerstwo Środowiska informuje:

W listopadzie br. Polska będzie gospodarzem najważniejszego forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej - konferencji ONZ COP19. Marcin Korolec, minister środowiska i jednocześnie prezydent szczytu, ogłasza dziś konkurs dla studentów uczelni artystycznych na projekt logo tego wydarzenia.

Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP19 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie (11-22.11.2013). W wydarzeniu udział weźmie kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów, w tym polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych i naukowych oraz reprezentantów biznesu.

- To bez wątpienia najważniejsze światowe spotkanie poświęcone ochronie klimatu w tym roku. Podczas COP19 rozpoczniemy pracę nad tym, jak mierzyć się ze zmianami klimatu po zakończeniu obowiązywania protokołu z Kioto. Chcemy zapewnić wydarzeniu stosowną oprawę, także artystyczną. Zależy mi na tym, by jeden ze studentów polskich uczelni artystycznych zaprojektował logo, które będzie symbolem tego ważnego, światowego wydarzenia. Dla zwycięzcy to szansa zaprezentowania się na arenie międzynarodowej - mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

d4d975x

- Zapraszam do udziału w konkursie na stworzenie logo konferencji COP19, które przez dwa jesienne tygodnie będzie wizytówką Polski i Warszawy, prezentowaną w mediach na całym świecie - dodaje minister Korolec.

Inspiracją dla młodych artystów niech będzie hasło: "Who cares? I care" - mówi Beata Jaczewska, podsekretarz stanu w resorcie. - Doskonale oddaje ono nasze intencje, które chcemy promować przy okazji COP19. Środowisko naturalne należy do każdego z nas i każdy z nas o to dobro wspólne powinien się troszczyć. Liczę, że hasło pomoże stworzyć niepowtarzalne projekty, które uwrażliwią odbiorcę na potrzeby środowiska - dodaje wiceminister Jaczewska.

Konkurs na logo konferencji COP19 jest skierowany do studentów uczelni artystycznych. Zwycięski projekt będzie stanowił podstawę do opracowania całego systemu identyfikacji wizualnej konferencji. Na zgłaszanie prac uczestnicy mają czas do 25 marca br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4d975x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d975x