Trwa ładowanie...
dz8iuhs

MLP Group zaczyna budować spekulacyjnie, pierwszy obiekt na 10 tys.m2 w Poznaniu

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - MLP Group zdecydowała o rozpoczęciu budowy obiektów magazynowych w systemie spekulacyjnym. Pierwszy budynek tego typu o powierzchni 10 tys. m2 powstanie w Poznaniu, podała spółka. MLP Group planuje zakończenie inwestycji na początku drugiego kwartału 2016 r.

Share
dz8iuhs

"Sytuacja w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych jest bardzo dobra. Widzimy duży popyt inwestorów szukających atrakcyjnych obiektów i spodziewamy się, że będzie on systematycznie się zwiększał. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu realizacji projektów spekulacyjnych ponieważ chcemy mieć w swoim portfelu więcej gotowych powierzchni, które będziemy mogli od ręki zaoferować potencjalnym najemcom" - powiedział wiceprezes spółki Radosław T. Krochta, cytowany w komunikacie.

MLP Group rozpoczęła budowę 10 tys. m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych na terenie rozwijanego parku logistycznego MLP Poznań. Realizowana inwestycja aktualnie nie jest objęta żadnymi umowami najmu, co oznacza jej spekulacyjny charakter, podkreślono.

Park logistyczny MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, ok. 15 km od centrum Poznania i 3,5 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować 90,8 tys. m2 powierzchni magazynowo - produkcyjnych. Na koniec czerwca br. wybudowanych było około 20 tys. m2, a kolejne blisko 16 tys. m2 było w trakcie budowy i w przygotowaniu.
MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. W skład jej portfela wchodzą aktualnie cztery operacyjne parki logistyczne: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań oraz MLP Lublin.

(ISBnews)

dz8iuhs

Podziel się opinią

Share
dz8iuhs
dz8iuhs