Trwa ładowanie...

"Mój szef nie udziela urlopów w pełnym wymiarze"

"Mój szef nie udziela urlopów w pełnym wymiarze" - tak w sondażu odpowiedziało 46 proc. osób. Badanie zrealizował instytut GfK Polonia, na zlecenie PKPP Lewiatan.

"Mój szef nie udziela urlopów w pełnym wymiarze"
d1t8qo8
d1t8qo8

Lepiej oceniamy naszych własnych pracodawców, jeśli chodzi o udzielanie przez nich urlopów. Stwierdzenie „mój pracodawca udziela urlopów w pełnym wymiarze" za prawdziwe uznało 48 proc., nie zgodziło się z tym 46 proc., 6 proc. odpowiedziało nie wiem. Na pytanie o pracodawców w ogóle, 49 proc. respondentów uznało, że nie udzielają urlopów w pełnym wymiarze, przeciwnego zdania było 40 proc., a 11 proc. odpowiedziało nie wiem.

„Dane Państwowej Inspekcji Pracy z przeprowadzonych kontroli pokazują, iż skargę na nieprawidłowe udzielanie urlopów wypoczynkowych składa niespełna 3 proc. pracowników. W tym zakresie odnotowano również najmniejszą skalę wykroczeń. Tylko 1,1 proc. kontrolowanych pracodawców nie udzieliło pracownikowi urlopu na czas" - mówi Małgorzata Rusewicz, dyrektor departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

Lepiej też oceniamy swoich pracodawców, jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów BHP. Przy ocenie stwierdzenia „mój pracodawca przestrzega zasad BHP" 45 proc. ankietowanych odpowiedziało zdecydowanie tak lub raczej tak, natomiast 48 proc. zdecydowanie nie lub raczej nie, 7 proc. nie udzieliło odpowiedzi.

Na pytanie o ocenę pracodawców w ogóle 50 proc. respondentów uznało, że nie przestrzegają zasad BHP, 40 proc. było innego zdania, a 10 proc. odpowiedziała nie wiem.

Badanie na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 2000 osób, w wieku powyżej 15 lat przeprowadził instytut GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan. Badanie odbyło się w dwóch falach, w drugiej połowie stycznia br. Wykorzystano wywiady bezpośrednie w domach respondentów.

ak

d1t8qo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t8qo8