Trwa ładowanie...
d2sru9w

MON: ferie zimowe w Muzeum WP (komunikat)

...

d2sru9w
d2sru9w

24.01. Warszawa - MON informuje:

Na czas ferii zimowych w województwie mazowieckim (od 26 stycznia do 10 lutego br.) Muzeum Wojska Polskiego przygotowało specjalny program. Od środy do piątku w godz. 11.00-13.00 dzieci w wieku 6-10 lat mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez kustoszy Muzeum.

30 stycznia i 5 lutego (środy)

"Do broni Rodacy!" - o powstaniu sprzed 150 lat W ramach tych zajęć dzieci wysłuchają gawędy o powstaniu styczniowym, będą uczyć się najpiękniejszych pieśni powstańczych. Kustosz opowie o najciekawszych zabytkach związanych z powstaniem 1863 r. znajdujących się na wystawie. Chętni będą mieli do dyspozycji kolorowanki ze scenami powstańczymi.

d2sru9w

31 stycznia i 7 lutego godz. 11.00 i 13.00 (czwartki)

Konkurs "Historyczne wojskowe nakrycia głowy" Zabawa polega na przymierzaniu wojskowych nakryć głowy z różnych okresów historycznych, odszukiwaniu ich w ekspozycji muzealnej i odpowiedzi na pytania z nimi związane. Dla uczestników przewidziano nagrody.

1 stycznia i 8 lutego (piątki)

"Czy chciałbyś zostać rycerzem?" Zajęcia polegają na zaznajomieniu dzieci z uzbrojeniem, sposobami walki i kulturą rycerską. Będą mogły one przymierzać zbroje, wziąć do ręki miecze i naciągnąć kusze. Na koniec, po odpowiedzi na pytania dotyczące tematu zajęć, nastąpi pasowanie na rycerzy. Ponadto Muzeum Wojska Polskiego wraz z kilkoma innymi placówkami muzealnymi z Warszawy bierze udział w zimowej edycji projektu " 1,2,3... Warszawiakiem jesteś... Ty:. Ze strony internetowej projektu www.razdwatrzywarszawiak.pl można wydrukować karty zadań i wziąć udział w zabawie przeznaczonej dla rodzin z dziećmi. Dla uczestników przewidziane są również nagrody.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w zajęciach na e-mail: rezerwacja@muzeumwp.pl lub telefonicznie: 22 629 52 71 wew. 138.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2sru9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sru9w