Trwa ładowanie...
dhh73qa

MON: Minister Obrony Narodowej na obradach NATO (komunikat)

...

dhh73qa
dhh73qa

08.10. Warszawa - MON informuje:

Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak weźmie udział w spotkaniu ministrów obrony państw NATO, które odbędzie się w dniach 9-10.10.br. w Brukseli.

Pierwszego dnia obrad odbędzie się sesja robocza Rady Północnoatlantyckiej poświęcona transformacji obronnej oraz wdrożeniu "pakietu obronnego", który został ustalony na majowym szczycie NATO w Chicago.

Tego samego dnia zaplanowane zostały również spotkania bilateralne ministra Siemoniaka z ministrem obrony Turcji oraz ministrem obrony Niemiec, a także rozmowy ministrów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

dhh73qa

W środę (10.bm.) odbędą się rozmowy przedstawicieli państw uczestniczących w misji ISAF w Afganistanie oraz sesja z udziałem wszystkich uczestników operacji KFOR nt. bezpieczeństwa w regionie.

Przedstawiciele krajów biorących udział w operacji ISAF omówią dotychczasowy przebieg procesu przekazywania władzom afgańskim odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju oraz perspektywy zaangażowania NATO w Afganistanie po zakończeniu tego okresu, co ma nastąpić, zgodnie z ustaleniami szczytu w Lizbonie, w 2014 roku.

Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak odbędzie ponadto szereg spotkań dwustronnych ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy, Danii, Rumunii i Mongolii w celu omówienia bieżącej współpracy bilateralnej.

Ministrowi towarzyszyć będą na obradach m.in. podsekretarz stanu w MON ds. polityki Obronnej dr hab. Robert Kupiecki, Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i UE gen. dyw. Janusz Bojarski oraz dyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON pan Marcin Kaźmierski.

Więcej materiałów: http://www.nato.int/cps/en/SID-C3E0AC6D-A369CA03/natolive/news_90014.htm

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

dhh73qa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhh73qa