Trwa ładowanie...
d3t3pqo

MON: minister Siemoniak z wizytą w Tokio (komunikat)

...

d3t3pqo
d3t3pqo

13.03. Warszawa - MON informuje:

W dniach 14-17 marca br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie z wizytą w Japonii.

W trakcie pobytu minister spotka się ze swoim japońskim odpowiednikiem, ministrem obrony Itsunorim Onoderą. Będzie to pierwsze spotkanie na szczeblu ministerialnym od 2008 roku, tj. od czasu wizyty wiceministra obrony Japonii w Polsce.

Tomasz Siemoniak i Itsunori Onodera rozmawiać będą m.in. o wzmocnieniu mechanizmów współpracy obronnej Polski i Japonii, a także o możliwościach kooperacji technologicznej rodzimych przemysłów zbrojeniowych. Istotnym elementem dyskusji będą również zagadnienia współpracy Japonii z NATO oraz tematyka bezpieczeństwa międzynarodowego, zarówno w regionie Azji, jak i Europy.

d3t3pqo

W programie zaplanowano także wizytę polskiej delegacji w bazie JASDF (Japan Air Self-Defense Force) Iruma i zwiedzanie sprzętu, briefing nt. systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej oraz spotkanie z dowódcą Central Air Defence Force, gen. bryg. Kiyofuji.

Przedstawiciele polskiego MON odwiedzą też Izbę Reprezentantów, gdzie spotkają się z senatorami Gen Nakatani i Yasushiro Nakasone.

Ministrowi Tomaszowi Siemoniakowi towarzyszyć będzie szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3t3pqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3pqo