Trwa ładowanie...
d14vtqo

MON: nieformalne spotkanie ministrów obrony UE (komunikat)

...

d14vtqo
d14vtqo

26.09. Warszawa - MON informuje:

W dniach 26-27 września br. odbędzie się w Larnace nieformalne spotkanie ministrów obrony Unii Europejskiej. Polskę reprezentować będzie minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak oraz podsekretarz stanu ds. polityki obronnej w MON dr hab. Robert Kupiecki.

W trakcie pierwszego dnia obrad przedstawiciele resortów obrony poruszą zagadnienia bezpieczeństwa w rejonie południowego sąsiedztwa UE.

W drugim dniu, wraz z dowódcami wojskowymi, uczestnicy spotkania rozmawiać będą na temat misji i operacji wojskowych prowadzonych w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO). Omówią ponadto aktualne zaangażowanie UE w morskiej operacji EUNAVFOR Atalanta u wybrzeży Somalii, misji szkoleniowej EUTM w Somalii oraz misji EUFOR Althea w Bośni i Hercegowinie. Rozmowy dotyczyć będą także rozwoju inicjatywy pooling and sharing polegającej na łączeniu i udostępnianiu przez państwa członkowskie UE zdolności wojskowych. Przeanalizowane zostaną również perspektywy budowania i ewentualnego wykorzystania grup bojowych.

Więcej informacji: http://www.cy2012.eu/en/page/home.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d14vtqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vtqo