Trwa ładowanie...
d2rfzr9

MON: polsko-włoskie konsultacje międzyrządowe (komunikat)

...

d2rfzr9
d2rfzr9

05.12. Warszawa - MON informuje:

W czwartek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się polsko-włoskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Polski Donalda Tuska oraz premiera Włoch Enrico Letty. Wizyta włoskiej delegacji rządowej była również okazją do rozmów szefów resortów obrony obu państw.

W trakcie spotkania ministrowie obrony Tomasz Siemoniak i Mario Mauro poruszyli m.in. tematy związane z dwustronną współpracą wojskową oraz wojskowo-przemysłową.

Spotkanie było również okazją do podsumowania przygotowań do grudniowego posiedzenia Rady Europejskiej, które będzie poświęcone wspólnej polityce bezpieczeństwa i obrony. Rozmowy dotyczyły również współpracy w ramach grupy Weimar+, co było związane z planowanymi przez Włochy działaniami, jakie to państwo zamierza podjąć w zakresie polityki bezpieczeństwa podczas swojej prezydencji w UE w II połowie 2014 roku.

d2rfzr9

Podczas dyskusji T. Siemoniak i M. Mauro dokonali także podsumowania rezultatów przeprowadzonego w listopadzie br. ćwiczenia Steadfast Jazz 2013. Rozmowa dotyczyła też sytuacji w Afganistanie po roku 2014, po zakończeniu misji NATO w tym kraju.

Na zakończenie dzisiejszych konsultacji strona włoska przekazała zaproszenie dotyczące wspólnego udziału delegacji obu państw w przyszłorocznych obchodach 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.


Konsultacje prowadzone na tak wysokim szczeblu są jednym z elementów skutecznie realizowanej polityki w dziedzinie obronności. Podobnie jak wcześniejsze konsultacje z francuskim ministrem obrony J.Y. Le Drianem (29 listopada br.) mają one na celu prowadzenie aktywnej i kolektywnej polityki w obszarze bezpieczeństwa, o możliwie jak najszerszym zasięgu międzynarodowym. Podobne spotkania pozwalają skutecznie budować wzajemne relacje między państwami i gwarantują dobrą podstawę do dalszej współpracy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2rfzr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rfzr9