Trwa ładowanie...
d3xsw17

MON: rozmowa telefoniczna ministrów obrony Polski i Wielkiej Brytanii (komunikat)

...

d3xsw17
d3xsw17

28.03. Warszawa - MON informuje:

Dzisiaj (28 marca) odbyła się rozmowa telefoniczna ministra obrony Tomasza Siemoniaka z sekretarzem obrony Wielkiej Brytanii Philipem Hammondem.

Minister Siemoniak podziękował za decyzje rządu Wielkiej Brytanii o wsparciu najbliższej misji Air Policing przez brytyjskie samoloty bojowe. Podkreślił też, że decyzja ta oznacza konkretne wsparcie dla Polski, Litwy, Łotwy i Estonii i jest wyrazem sojuszniczej solidarności (od 1 maja do 31 sierpnia br. Polska będzie krajem wiodącym w tej misji. Udział w niej zapowiedzieli już Amerykanie, Duńczycy i Francuzi.).

Sekretarz Hammond potwierdził, że Wielka Brytania stoi na stanowisku gwarancji z artykułu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego (kolektywna obrona) dla wszystkich członków sojuszu.

d3xsw17

Minister i sekretarz rozmawiali także o konieczności wyciągnięcia długofalowych wniosków przez NATO w związku z kryzysem ukraińskim. Wnioski te będą mieć szczególne znaczenie na najbliższym szczycie NATO, którego Wielka Brytania jest gospodarzem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d3xsw17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xsw17