Trwa ładowanie...
d4kszcb

MON: Spotkanie ministrów obrony Polski i Słowacji (komunikat)

...

d4kszcb
d4kszcb

20.09. Warszawa - MON informuje:

W czwartek, 20 września, z roboczą wizytą w Polsce przebywać będzie minister obrony Republiki Słowackiej.

W czasie pobytu zaplanowane zostało spotkanie ministrów Martina Glvaca i Tomasza Siemoniaka oraz rozmowy plenarne polsko-słowackich delegacji.

Głównym tematem dyskusji będzie rozwój współpracy wojskowej obu krajów, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy przemysłowej oraz w dziedzinie akademickiej edukacji oficerów. Omówione będą również sprawy związane z kooperacją w obszarze wspólnych projektów Grupy Wyszehradzkiej, które wpisują się w rozwój Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE.

d4kszcb

Istotnym tematem rozmów będą także zagadnienia dotyczące rozwoju innych wielonarodowych przedsięwzięć m.in. kontrybucji do Centrum Eksperckiego Policji Wojskowej, a także udziału w ćwiczeniach międzynarodowych.

Ministrowie wymienią również doświadczenia wynikające z procesów reorganizacji struktur i reformy dowodzenia w siłach zbrojnych naszych armii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kars/

d4kszcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kszcb