Trwa ładowanie...
d3fe9pw

MON: spotkanie ministrów obrony Polski i Słowacji (komunikat)

...

d3fe9pw
d3fe9pw

07.04. Warszawa - MON informuje:

"Polska widzi w Słowacji swojego bliskiego partnera w kwestiach bezpieczeństwa i obronności" - powiedział minister Tomasz Siemoniak podczas spotkania z szefem resortu obrony Republiki Słowackiej Martinem Glvaczem.

W poniedziałek, 7 kwietnia br., w 2. Korpusie Zmechanizowanym w Krakowie odbyło się spotkanie ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka z ministrem obrony Słowacji Martinem Glvaczem.

Podczas rozmów ministrowie podsumowali dotychczasową, bilateralną współpracę wojskową oraz określili kierunki jej dalszego rozwoju. Ministrowie omówili również zagadnienia dotyczące wspólnych działań w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, Unii Europejskiej i Grupy Wyszehradzkiej V4.

d3fe9pw

Jednym z tematów spotkania ministrów Polski i Słowacji była także aktualna sytuacja na Ukrainie.

"Nasza współpraca ma silne podstawy. Wspólnie jesteśmy za tym, aby się ona rozwijała i przynosiła konkretne efekty" - mówił podczas spotkania minister Tomasz Siemoniak.

"Dyskutujemy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, gdzie nadajemy wspólnie kierunki naszej aktywności" - podkreślił minister. "Działamy również w Sojuszu Północnoatlantyckim i Unii Europejskiej, gdzie mamy zbieżne poglądy" - dodał szef MON.

"Uzgodniliśmy plan działania. Chcemy, aby pola naszej współpracy zostały zapisane w rządowym porozumieniu, gdzie znajdą się m.in. zapisy o pozyskiwaniu i remontach sprzętu wojskowego oraz kwestie dotyczące współpracy w ramach obrony powietrznej, w tym obrony przeciwrakietowej" - podkreślił minister Siemoniak.

d3fe9pw

"Cieszę się, że nasza współpraca się rozwija. Jest wiele obszarów naszych wspólnych działań. Wierzę, że w najbliższym czasie uda się podpisać porozumienie" - mówił minister obrony Republiki Słowackiej Martin Glvacz podczas spotkania w Krakowie.

"Wojska lądowe i siły powietrzne to tylko część obszarów, w których ściśle współpracujemy. Doceniam te działania i profesjonalizm, z jakim są realizowane" - dodał słowacki minister obrony.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. gen. bryg. Włodzimierz Nowak, dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej, Vasil Grivna, ambasador Republiki Słowackiej w RP, Milosz Koterec, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Republiki Słowackiej oraz Marek Lisansky, dyrektor generalny Departamentu Polityki Obronnej MO Republiki Słowackiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3fe9pw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fe9pw