Trwa ładowanie...
d1fjv4b

MON: wiceminister Skrzypczak z wizytą w Hucie Stalowa Wola (komunikat)

...

d1fjv4b
d1fjv4b

09.08. Warszawa - MON informuje:

Podsekretarz stanu w MON ds. uzbrojenia i modernizacji Waldemar Skrzypczak przebywał z wizytą w Hucie Stalowa Wola. Wiceministrowi towarzyszyła delegacja oficerów z Inspektoratu Uzbrojenia oraz Dowództwa Wojsk Lądowych.

Głównymi tematami prowadzonych rozmów były sprawy dotyczące realizacji programów artyleryjskich takich jak: Rak, Regina, Kryl oraz nowa wieża bezzałogowa.

W trakcie dyskusji uzgodniono, że pierwszy etap wprowadzania na uzbrojenie wojsk lądowych zmodernizowanej armato-haubicy Krab został zakończony, gdyż ukończono badania eksploatacyjno-wojskowe. Fabryka ma teraz czas na usunięcie uwag zgłoszonych przez użytkownika, aby można było zrealizować program wdrażania nowego sprzętu na uzbrojenie Sił Zbrojnych RP.

d1fjv4b

Z uwagą wysłuchano informacji prezesa HSW Piotra Trofiniaka dotyczących prowadzonych prac nad polską wieżą bezzałogową, programami Kryl i Rak. Z zapewnień przedstawicieli HSW pracujących nad tymi projektami wynika, że przebiegają one zgodnie z planem i należy się spodziewać, iż zakończą się sukcesem.

Podczas rozmowy z obecnymi na spotkaniu dziennikarzami wiceminister Skrzypczak ocenił, że HSW może stać się liderem programów artyleryjskich nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

W zamierzeniach resortu obrony pojawiła się ciekawa koncepcja powstania "Centrum Produkcji Silników Wojskowych" na bazie Wojskowych Zakładów Mechanicznych w Poznaniu. "To nowy pomysł z terminem realizacji 3-5 letnim, nad którym obecnie dyskutujemy. W porozumieniu z wybranym partnerem zagranicznym w nowym centrum odbywałoby się składanie, produkcja oraz remonty nowych silników" - powiedział wiceminister. Dodał również, że zawiązane konsorcja zadaniowe do programu pancernego służą polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu, gdyż przyjęta formuła wymusiła współpracę pomiędzy poszczególnymi firmami, które je stworzyły. Ich zadaniem jest dostarczenie konkretnego, nowego sprzętu dla wojsk. Firmy produkujące sprzęt i uzbrojenie wojskowe nie mogą również zapominać o współpracy z uczelniami wyższymi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d1fjv4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fjv4b