Trwa ładowanie...
d10auu1

MON ws. wypowiedzi posła Antoniego Macierewicza (komunikat)

...

Share
d10auu1

26.07. Warszawa - Departament Prasowo-Informacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej informuje:

W czasie konferencji prasowej w Sejmie Poseł PiS Antoni Macierewicz dwukrotnie użył niezgodnego z prawdą sformułowania, jakoby minister Bogdan Klich wydał zgodę na lot Prezydenta RP i towarzyszących mu osób w dniu 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska.

Zgodnie z obowiązującym Porozumieniem w sprawie wojskowego specjalnego transportu lotniczego, podpisanym 15 grudnia 2004 roku przez przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu i Kancelarii Premiera RP, to właśnie te cztery Kancelarie są dysponentami samolotów obsługiwanych przez 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego.

Od 2004 roku szef MON nie wydaje żadnych decyzji i zgód na każdorazowe korzystanie z maszyn 36. Pułku. Porozumienie nie daje mu jakichkolwiek uprawnień w tym względzie.

d10auu1

W związku z powyższym, lot 10 kwietnia był zadysponowany tylko i wyłącznie przez Kancelarię Prezydenta RP bez konieczności uzyskania zgody szefa MON Bogdana Klicha.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d10auu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10auu1
d10auu1