Trwa ładowanie...
ekologia
22-01-2016 11:00

Mondelez International zmienia strategię. Firma stawia na ekologiczne jajka

Producent Milki, Oreo i Prince Polo zmienia strategię i skład produktów. Firma Mondelez Intertional właśnie ogłosiła, że w przeciągu kilkunastu lat wszystkie jej produkty będą wytwarzane z jajek od kur z wolnego wybiegu.

Mondelez International zmienia strategię. Firma stawia na ekologiczne jajkaFot: various brennemans/Flickr.com
d4cy9yl
d4cy9yl

Producent Milki, Oreo i Prince Polo zmienia strategię i skład produktów. Firma Mondelez Intertional właśnie ogłosiła, że w przeciągu kilkunastu lat wszystkie przekąski będzie wytwarzać z jajek od kur z wolnego wybiegu.

Mondelez International to gigant produkujący przekąski. W swoim portfolio firma ma między innymi: czekolady Milka, ciasta Oreo, batony 3bit, gumy i cukierki Halls oraz wafelki Prince Polo. Firma właśnie ogłosiła przejście w całości na produkcję z jajek od kur z wolnego wybiegu. Żadnych klatek. Na zmiany koncern dał sobie 5-10 lat.

W tej chwili ekologiczne jajka używane są do produkcji wszystkich czekolad sprzedawanych w Europie oraz do ciastek, które trafiają do sklepów w Belgii i Holandii. Do 2025 roku każdy wyprodukowany przez firmę smakołyk będzie produkowany już z bardziej ekologicznych jaj.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie firma chce wprowadzić zmiany jeszcze do 2020 roku. - Wciąż rozmawiamy z naszymi dostawcami, żeby wybrać najbardziej odpowiednie terminy. Spełnienie tak dużej deklaracji musi trochę trwać - tłumaczy w oficjalnym komunikacie Jonathan Horrell, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Mondelez.

d4cy9yl

Mondelez nie jest pierwszą firmą z branży spożywczej, która wykorzystuje modę na ekologiczną żywność. Wcześniej wycofanie się z jajek klatkowych w produkcji ogłosiły takie firmy jak Kellogg's (produkuje między innymi chipsy Pringles i płatki śniadaniowe). Z jaj w klatkach w ubiegłym roku zrezygnował McDonald's. Firma zmiany ogłosiła we wrześniu i natychmiast rozpoczęła poszukiwania dostawców ponad 2 miliardów jaj. To mniej więcej 5 procent rocznej produkcji wszystkich jaj w Stanach Zjednoczonych. * *

d4cy9yl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cy9yl