Trwa ładowanie...
d34731j

Moody's obniża rating NWR do Caa3 z Caa1, perspektywa negatywna (opis)

27.01. Warszawa (PAP) - Agencja Moody's obniżyła rating korporacyjny (CFR) spółki New World Resources do Caa3 z Caa1 i rating prawdopodobieństwa niewypłacalności (PDR) do Caa3-PD z...

Share
d34731j

27.01. Warszawa (PAP) - Agencja Moody's obniżyła rating korporacyjny (CFR) spółki New World Resources do Caa3 z Caa1 i rating prawdopodobieństwa niewypłacalności (PDR) do Caa3-PD z Caa1-PD. Perspektywa ratingów jest negatywna - podała agencja w komunikacie.

Obniżono jednocześnie rating dla obligacji NWR zapadających w 2018 roku do Caa2 z B3, a dla obligacji zapadających w 2021 roku do Ca z Caa3.

Agencja podała, że obniżka ratingów to reakcja na komunikat spółki o przeglądzie struktury kapitałowej grupy m.in. w związku z bieżącą trudną sytuacją rynkową.

"Obniżamy ratingi NWR do Caa3, ponieważ naszym zdaniem możliwa restrukturyzacja struktury kapitałowej, spowodowana pogarszającą się sytuacją na rynku węgla, może spowodować straty dla obligatariuszy, co by oznaczało niewypłacalność" - powiedział cytowany w komunikacie Paolo Leschiutta, analityk Moody's.

d34731j

Moody's zwraca uwagę, że NWR przeprowadził z sukcesem wiele działań restrukturyzacyjnych w 2013 roku. Agencja spodziewa się, że spółka będzie miała wystarczająca płynność, by funkcjonować przez najbliższe 6-12 miesięcy.

"Te czynniki nie wystarczą jednak, by skompensować dalsze pogorszenie otoczenia rynkowego, które znacząco ogranicza możliwości generowania cash flow przez spółkę. Perspektywy odbicia są w tym momencie nieduże, co może prowadzić do dodatkowych zmian w strukturze kapitałowej NWR" - napisano w komunikacie.

Moody's wskazuje, że perspektywa negatywna odzwierciedla obecny pogląd agencji, że w ciągu najbliższych miesięcy możliwa jest niewypłacalność spółki, a restrukturyzacja zadłużenia, implikująca straty dla obligatariuszy, może prowadzić do dalszych obniżek ratingu.

pel/ jtt/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d34731j

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34731j
d34731j