Trwa ładowanie...
d1vjjx3

Mothercare z kłopotami. W Wielkiej Brytanii firma trafi pod zarząd sądowy

Zarząd sądowy w Mothercare stawia pod znakiem zapytania 79 sklepów i tysiące miejsc pracy. Zdaniem zarządu spółka "nie jest w stanie wrócić do poziomu rentowności strukturalnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mothercare ma duże kłopoty w Wielkiej Brytanii.
Mothercare ma duże kłopoty w Wielkiej Brytanii. (iStock.com, Fot: iStock)
d1vjjx3

Cała sytuacja, o której informuje Independent (za Press Association), jest pokłosiem kłopotów spółki na brytyjskim rynku. Wartość firmy spadła do 36,9 mln funtów, a sieć była zmuszona do walki w okresie zawirowań wśród sprzedawców detalicznych.

Zarząd Mothercare zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek 4 listopada złoży zawiadomienie do sądu o zamiarze wyznaczenia nowego zarządu. Decyzja ta może narazić przyszłość 79 sklepów w Wielkiej Brytanii, a zarazem tysiące miejsc pracy.

Obecny zarząd po przeglądzie działalności stwierdził, że spółka "nie jest w stanie wrócić do poziomu rentowności strukturalnej". Nie jest również w stanie zaspokoić potrzeb finansowych brytyjskiego oddziału – dlatego jedyną drogą jest proces restrukturyzacji i refinansowania. Jednocześnie szefowie zapewniają, że sama grupa Mothercare jest w pełni wypłacalna.

d1vjjx3

W samej Wielkiej Brytanii firma zatrudnia ok. 500 pracowników na pełnym etacie oraz ok. 2 tys. osób w niepełnym wymiarze godzin. Z Polski Mothercare wycofał się już w 2016 roku.

Zobacz także: Biznes na kulturze. "Stopą zwrotu jest jakość życia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vjjx3

Podziel się opinią

Share
d1vjjx3
d1vjjx3