Trwa ładowanie...
dg20qah

MPiPS ws. rozporządzenia dot. losowania OFE (komunikat)

...

dg20qah
dg20qah

07.10. Warszawa - Biuro Prasowe MPiPS informuje:

Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych losowania otwartych funduszy emerytalnych dla ubezpieczonych, którzy nie dopełnili obowiązku zawarcia umów z funduszami.

Projekt z 4 października 2011 r.

Na podstawie ustawy z 29 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników z dniem 1 września 2011 r. uległo zmianie brzmienie art. 35 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiana dotyczy likwidacji obowiązku posługiwania się numerem NIP we wszystkich dokumentach związanych z ubezpieczeniami społecznymi.

dg20qah

W związku z powyższym przepisy rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych losowania otwartych funduszy emerytalnych dla ubezpieczonych, którzy nie dopełnili obowiązku zawarcia umów z funduszami, stały się sprzeczne z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych.

Uchylany w projekcie przepis dotyczy obowiązku zawarcia numeru identyfikacji podatkowej NIP, w przypadku braku numeru PESEL, w ramach danych ubezpieczonych zamieszczonych na liście ubezpieczonych, którzy nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy z otwartym funduszem emerytalnym w określonym ustawowo terminie.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Rozporządzenie skierowano do uzgodnień zewnętrznych.

dg20qah

Projekt rozporządzenia znajduje się w BIP MPiPS na stronie: http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-rozporzadzen-i-zarzadzen/ubezpieczenia-spoleczne/ozporzdzenieinistraracyiolitykipoecznejzmieniajcerozporzdzeniewsprawieszczegowychzasadprzeprowadzaniaprzezakadbezpieczepoecznychlosowaniaotwartychfunduszyemerytalnychdlaubezpieczonychktrzyniedopeniliobowizkuzawarciaumwzfunduszami/

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dg20qah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg20qah