Trwa ładowanie...
d2db38y
09-03-2017 13:18

MR: Eksport do Iranu wzrósł o 80% r/r, import - o 350% w 2016 r.

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Od momentu zniesienia sankcji gospodarczych w handlu z Iranem w styczniu 2016 r. obroty z tym krajem niemal potroiły się, podało Ministerstwo Rozwoju. W 2016 r. eksport wzrósł o 80%, a import - o 350%, podał resort. 

d2db38y
d2db38y

"W niespełna rok od zniesienia sankcji gospodarczych polsko-irańskie obroty zwiększyły się kilkakrotnie. Wstępne dane za rok 2016 wskazują na blisko 3-krotny wzrost obrotów, w tym eksport o 80%, a import o 350%. Polska traktuje Iran jako jednego z potencjalnie najważniejszych partnerów handlowych w regionie Bliskiego Wschodu" - powiedział podczas misji gospodarczej do Iranu wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, cytowany w komunikacie resortu.

Perspektywiczne branże do współpracy obu krajów to - według resortu - szeroko pojęta infrastruktura i transport kolejowy i drogowy, lotniczy, a także rozbudowa systemu transportu publicznego w największych irańskich miastach.

"Celem misji jest umożliwienie polskim przedsiębiorcom nawiązania kontaktów z partnerami irańskimi oraz ułatwienie dostępu do rynku, który z powodu zniesienia międzynarodowych sankcji stwarza dla nich nowe szanse. Możliwości rozwoju współpracy polskich i irańskich firm upatruje się w branży transportowej oraz rolno-spożywczej, górnictwie (włączając sektor ropy i gazu), gospodarce morskiej, a także w sektorze maszynowym (w tym maszyn rolniczych i górniczych), ICT, energetyce odnawialnej, czy budownictwie" - czytamy w komunikacie.

(ISBNews)

d2db38y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2db38y