Trwa ładowanie...
d4kw8z2

Mrożonki z Biedronki wycofane. Wykryto Salmonellę

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożyciem mrożonych jagód firmy Mroźna Kraina. To marka dostępna w sieci Biedronka. W jednej z partii wykryto groźne dla zdrowia bakterie Salmonella.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opakowanie produktu, w którym wykryto bakterie
Opakowanie produktu, w którym wykryto bakterie (GIS)
d4kw8z2

Inspekcja Sanitarna zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży mrożonych jagód leśnych wyprodukowanych przez Orlemans Foods Siemiatycze Sp. z o. o. dla Jeronimo Martins Polska. To mrożonki popularnej dyskontowej marki Mroźna Kraina.

"Bakterie Salmonella spp. wykryto w 1 próbce produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną" - czytamy w ostrzeżeniu.

Bakterie wykryto w produkcie o nr partii: 405 8 254 4/1, 08:15 i datą minimalnej trwałości: 09/2020. Mrożonki te sprzedawane są w opakowaniach o wadze 300 g.

GIS

*Wysoka temperatura przyczyną zatruć w Green Caffe Nero. Takie warunki sprzyjają rozwojowi salmonelli *

Inspekcja sanitarna ostrzega konsumentów, że nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. "Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę" - czytamy.

d4kw8z2

Jakie skutki może mieć spożycie pokarmu z bakteriami Salmonella? Pierwsze objawy mogą pojawić się od 6 godzin po zakażeniu, do nawet 10 dni.W zależności od organizmu, w zatruciu objawy mogą być bardziej lub mniej nasilone. Zazwyczaj jednak na początku objawem jest wodnista biegunka, której towarzyszy ból brzucha, a często także nudności i wymioty. Zwłaszcza u dzieci często występuje też wysoka gorączka, ogólne zmęczenie i brak siły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kw8z2

Podziel się opinią

Share
d4kw8z2
d4kw8z2