Trwa ładowanie...
d1lqixh
d1lqixh

MŚ: Lasy Państwowe nagrodzone przez UNESCO (komunikat)

...
Share
d1lqixh

24.10. Warszawa - Ministerstwo Środowiska informuje:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe decyzją Dyrektora Generalnego UNESCO zostało uhonorowane nagrodą sułtana Qaboos bin Said Al Said za działania na rzecz ochrony środowiska. Wysokość przyznanej nagrody to 35 tysięcy dolarów.

Nagroda (UNESCO Sultan Qaboos Prize for Environmental Preservation) przyznawana jest co dwa lata osobom, organizacjom lub instytucjom, które działają na rzecz ochrony środowiska zgodnie z celami i polityką UNSECO. Środki finansowe przeznaczone na nagrodę pochodzą z odsetek od darowizny sułtana Omanu - Qaboos bin Said Al Said. W tym roku, obok LP, została nagrodzona również organizacja Endangered Wildlife Trust.

d1lqixh

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Gospodaruje na prawie jednej trzeciej powierzchni Polski. Działa od 89 lat i zatrudnia 25 tysięcy ludzi, którzy z pasją dbają o przyrodę i umożliwiają bezpieczne korzystanie z jej dóbr. LP jako instytucja dba o różnorodność biologiczną lasów, chroni je przed wieloma zagrożeniami, pilnuje, by gospodarka leśna prowadzona była zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz prowadzi działania edukacyjne i promocyjne.

Ceremonia wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się w Rio de Janeiro 24 listopada br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1lqixh

Podziel się opinią

Share
d1lqixh
d1lqixh