Trwa ładowanie...
d3zjhor

MS: spotkanie ministra Gowina z przedstawicielami KP PiS (komunikat)

...

Share
d3zjhor

19.03. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

- Dwa tygodnie temu przedstawiłem projekt ustawy deregulującej dostęp do 49 zawodów. Cieszy mnie, że w tak krótkim czasie zyskał on wstępną akceptację największej partii opozycyjnej. Jestem gotowy do spotkania ze wszystkimi klubami parlamentarnymi, po to, by rozmawiać o deregulacji dostępu do zawodów - powiedział dzisiaj minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Dzisiaj minister spotkał się z przedstawicielami klubu Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie spotkania dyskutowano o przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości projekcie otwarcia dostępu do zawodów. Posłowie PiS przekazali ministrowi także listę 200 zawodów do deregulacji przygotowaną przez ich zespół.

d3zjhor

Tematem konsultacji były także m.in. ewentualne zmiany w konstytucji dotyczące deregulacji, jak i powstanie nadzwyczajnej komisji w Sejmie, która miałaby pracować nad zmianami w tym zakresie.

- Oba pomysły są godne uwagi, jednak ewentualne decyzje muszą zostać poprzedzone analizą. Moim zdaniem, także bez zmiany ustawy zasadniczej można rozpocząć prace nad deregulacją - powiedział minister Jarosław Gowin. - Liczę, że klub PiS aktywnie włączy się w merytoryczne prace nad naszymi projektami. Cieszę się, że nasze propozycje uzyskały wstępną akceptację PiS - dodał.

Przypomnijmy, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin już 3 maca 2012 r. przedstawił przygotowany w resorcie projekt ustawy deregulującej pierwszą transzę 49 zawodów.

Jednocześnie w Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy, który ułatwiłby dostęp do kolejnych 180 zawodów.

d3zjhor

- W sumie przygotowane przez nas ustawy deregulacyjne objęłyby około 230 zawodów, co stanowi ponad 60 proc. wszystkich obecnie regulowanych w Polsce profesji - przypomniał minister Jarosław Gowin. - Chciałbym, aby prace nad tymi projektami zakończyły się w Ministerstwie Sprawiedliwości do końca tego roku - dodał.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3zjhor

Podziel się opinią

Share
d3zjhor
d3zjhor