Trwa ładowanie...

MSiT szykuje zmiany dla biur podróży

Będą zmiany w zasadach funkcjonowania biur podróży. Ministerstwo Sportu i Turystyki pracuje nad zmianami w prawie, które mają uchronić klientów przed upadkami biur organizujących wycieczki.

MSiT szykuje zmiany dla biur podróżyŹródło: AFP, fot: Jaime Reina
dw1fjfa
dw1fjfa

Minister Joanna Mucha powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że przede wszystkim należy uszczelnić prawo. Minister wskazuje na liczne luki, między innymi nowo tworzone firmy płacą mniejsze gwarancje, a gdy biuro turystyczne przejmuje inną firmę z branży, nie płaci gwarancji za turystów, których przejęła. Te i podobne kruczki prawne pozwalają nieuczciwym biurom oszukiwać klientów.

Ministerstwo rozważa również możliwość wprowadzenia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszty ponosiliby turyści. Byłaby to kwota około 10-40 złotych. Fundusze zgromadzone w ten sposób byłyby dodatkową gwarancją dla osób, które po bankructwie biura podróży mają kłopot z odzyskaniem pieniędzy..

Od początku lipca upadłość ogłosiło kilka biur podróży. W przypadku bankructwa biura koszty sprowadzenia turystów z zagranicy pokrywane są z ubezpieczenia biura. Większy problem stanowi odzyskanie pieniędzy od upadłego biura.

IAR/jp/dj

dw1fjfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw1fjfa