Trwa ładowanie...
dxs99gb

MSP nie wyklucza, że do debiutu PHN na GPW dojdzie w lipcu - Budzanowski (opis)

24.05. Warszawa (PAP) - Resort skarbu spodziewa się, że prospekt Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) zostanie zatwierdzony przez KNF w czerwcu, a spółka będzie mogła...

Share
dxs99gb

24.05. Warszawa (PAP) - Resort skarbu spodziewa się, że prospekt Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) zostanie zatwierdzony przez KNF w czerwcu, a spółka będzie mogła zadebiutować na GPW w lipcu - poinformował dziennikarzy minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski.

"Prospekt PHN został złożony w KNF, spodziewamy się, że w czerwcu zostanie zaakceptowany. Jeśli będzie potrzeba jakiegoś uzupełnienia, dodatkowych wyjaśnień, to jesteśmy gotowi" - powiedział dziennikarzom Budzanowski.

"Sądzę, że do debiutu PHN na giełdzie, będzie mogło dojść w lipcu. W tej chwili będziemy badali rynek, a to ile procent zdecydujemy się sprzedać, będzie zależało przede wszystkim od ceny. Cena będzie tutaj kluczowa" - dodał.

W środę, 23 maja, wiceminister skarbu państwa, Paweł Tamborski, poinformował PAP, że resort raczej nie zdecyduje się na sprzedaż wszystkich udziałów.

dxs99gb

Pod koniec kwietnia projekt prospektu emisyjnego PHN trafił do Komisji Nadzoru Finansowego.

Wcześniej wiceminister Tamborski informował, że oferta Polskiego Holdingu Nieruchomości obejmie wyłącznie akcje sprzedawane przez Skarb Państwa, ofercie nie będzie natomiast towarzyszyć emisja nowych akcji.

Grupa PHN posiada w swoim portfelu blisko 180 nieruchomości, głównie w aglomeracji warszawskiej, w tym niezabudowane działki o powierzchni ponad 1,3 tys. ha.

Grupa PHN powstała w wyniku konsolidacji spółek Skarbu Państwa z sektora nieruchomości. Wniesiono do niej spółki Intraco, Polskiego Holdingu Nieruchomościowego (który tworzą spółki Dipservice, Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami "Agro", Argo, Składnica Księgarska, Kaskada oraz COBO) i Budexpo.

Podstawowym obszarem działalności grupy PHN jest zarządzanie portfelem nieruchomości w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym. (PAP)

bg/ jow/ osz/

dxs99gb

Podziel się opinią

Share
dxs99gb
dxs99gb