Trwa ładowanie...
d1fiu86

MSP ocenia, że pozytywna odpowiedź na wezwanie Acronu na ZA Tarnów zagrozi realizacji nowej

13.06. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa ocenia, że pozytywna odpowiedź na wezwanie Grupy Acron na akcje Azotów Tarnów zagrozi realizacji, ogłoszonej w środę nowej...
Share
d1fiu86

13.06. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa ocenia, że pozytywna odpowiedź na wezwanie Grupy Acron na akcje Azotów Tarnów zagrozi realizacji, ogłoszonej w środę nowej strategii spółki - podało MSP w komunikacie prasowym.

"Ministerstwo Skarbu Państwa z zainteresowaniem przyjęło uaktualnienie strategii Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach i będzie wspierać działania spółki prowadzące do jej realizacji. MSP pozytywnie ocenia zaprezentowaną wizję rozwoju, opartą między innymi na integracji podmiotów należących do Grupy ZAT oraz dalszej konsolidacji sektora chemicznego. Tworzenie zdywersyfikowanego produktowo podmiotu o skali europejskiej, w ocenie MSP, powinno prowadzić do trwałego wzrostu wartości ZAT oraz innych aktywów Skarbu Państwa" - napisano w komunikacie.

"Pozytywna odpowiedź Ministerstwa Skarbu Państwa na wezwanie spółki Acron na sprzedaż akcji ZAT uniemożliwiłaby realizację wspomnianej strategii. Mogłaby także mieć negatywny wpływ na wartość innych podmiotów wielkiej chemii i ich dostawców" - dodano.

d1fiu86

Azoty Tarnów zakładają docelowo w strategii na lata 2012-2020 marżę EBIT na poziomie ponad 8 proc. i marżę EBITDA na poziomie ponad 14 proc. Spółka poinformowała również, że zamierza zwiększać skalę działalności poprzez rozwój wewnętrzny, a także alianse, fuzje i akwizycje w Polsce i za granicą. Będzie też pogłębiać integrację pomiędzy podmiotami grupy w celu uzyskania synergii.

Grupa Acron, za pośrednictwem Norica Holding, w maju wezwała do sprzedaży 41.550.037 akcji ZA Tarnów, dających 64,8 proc. głosów, po 36 zł za akcję. W wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na WZ. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 6 czerwca i potrwają do 22 czerwca. (PAP)

kam/ osz/

d1fiu86

Podziel się opinią

Share
d1fiu86
d1fiu86