Trwa ładowanie...
d163rab
d163rab

MSP ws. szkoleń dla spółek notowanych na GPW (komunikat)

...
Share
d163rab

14.04. Warszawa - MSP informuje:

Relacje inwestorskie z Akcjonariatem. Rusza cykl szkoleń dla spółek notowanych na GPW.

Na stronie www.AkcjonariatObywatelski.pl można już zapisywać się na szkolenia "Relacje inwestorskie - praktyczna wiedza dot. sposobów komunikacji z inwestorami indywidualnymi" dedykowane menadżerom oraz osobom odpowiedzialnym za relacje inwestorskie w spółkach notowanych na GPW.

d163rab

"Aktywne działania w zakresie relacji inwestorskich prowadzi w Polsce stosunkowo niewiele spółek. Zależy nam, żeby spółki nie traktowały giełdy, jako jednorazowego miejsca pozyskania kapitału. Przekonujemy, że warto być otwartym na akcjonariuszy także po debiucie - i nie tylko na akcjonariuszy instytucjonalnych, ale również inwestorów indywidualnych, którzy stanowią jedną trzecią naszego rynku kapitałowego." - powiedział Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa.

Podczas szkoleń, które odbędą się w pięciu miastach Polski, eksperci z rynku przedstawią efektywne narzędzia prowadzenia relacji inwestorskich, najlepsze praktyki w tym zakresie oraz korzyści związane z ich stosowaniem.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 6 maja w Warszawie, kolejne w Krakowie (13.05), Katowicach (20.05), Gdańsku (27.05.) oraz we Wrocławiu (10.06). Szczegółowe informacje o szkoleniach, w tym program oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się pod linkiem: http://akcjonariatobywatelski.pl/pl/dla-spolek/szkolenia-ir/o-szkoleniach/1114,O-szkoleniach.html.

Szkolenia z obszaru relacji inwestorskich to jedno z działań adresowanych do spółek w ramach trzeciej edycji programu "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie", który Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi od 2010 r. Ich celem jest przedstawienie i promowanie właściwych standardów komunikacji na linii spółka - inwestor indywidualny. Spotkania organizowane są we współpracy z Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych i partnerami programu Akcjonariat Obywatelski.

d163rab

Akcjonariat Obywatelski Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z grupą partnerów od przeszło czterech lat prowadzi ogólnopolski program edukacyjny "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie", w ramach którego zachęca Polaków do zdobywania wiedzy z zakresu funkcjonowania giełdy i uczy jak świadomie inwestować w papiery wartościowe. W tym roku po raz pierwszy adresatami akcji są także emitenci akcji i obligacji notowanych na rynku regulowanym i w alternatywnym systemie obrotu. W ramach działań skierowanych do spółek przewidziano m.in. ogólnopolskie badanie w zakresie relacji inwestorskich, poradnik dotyczący organizacji dni otwartych w spółkach, cykl szkoleń oraz broszurę prezentującą najlepsze praktyki komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Wszystkie materiały ukażą się wkrótce na stronie Akcjonariatu Obywatelskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d163rab

Podziel się opinią

Share
d163rab
d163rab