Trwa ładowanie...
d3bydld

MSW: wizyta szefa MSW Francji w Polsce (komunikat)

...

Share
d3bydld

01.02. Warszawa - MSW informuje:

Jacek Cichocki, szef MSW spotkał się dziś (1 lutego br.) z Manuelem Vallsem, swoim odpowiednikiem we Francji. Minister Jacek Cichocki przypomniał, że w ubiegłym roku służby mu podległe odpowiadały za zabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. W 2016 roku gospodarzem turnieju będzie Francja. Minister Jacek Cichocki zaproponował wspólne spotkanie z udziałem polskich i francuskich służb oraz wymianę doświadczeń przy organizacji dużych imprez sportowych. Ministrowie spraw wewnętrznych Polski i Francji rozmawiali także na temat m.in. polityki azylowej i współpracy w zakresie przeciwdziałania nielegalnej migracji, a także polsko-francuskiej współpracy na forum G6 i w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Minister Manuel Valls przyjechał do Warszawy z jednodniową wizytą, na specjalne zaproszenie ministra Jacka Cichockiego.

d3bydld

Ministrowie spraw wewnętrznych Polski i Francji poruszyli tematy dotyczące współpracy dwustronnej, w tym m.in. zwalczania przestępczości zorganizowanej, nielegalnej migracji, czy walki z terroryzmem.

Minister Jacek Cichocki rozmawiał z ministrem spraw wewnętrznych Francji o współpracy służb polskich i francuskich, w zakresie zabezpieczania Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej w Polsce we wrześniu 2013 r. oraz w Piłce Nożnej we Francji w 2016 r. Ministrowie uzgodnili, że do Polski przyjedzie grupa ekspertów z Francji, aby wymienić się doświadczeniami w związku z organizacją imprez masowych. Minister Jacek Cichocki w rozmowie z ministrem Manuelem Vallsem poinformował, że Mistrzostwa Euro 2012 były największą imprezą sportową, jak odbywała się do tej pory w Polsce. Szef MSW podkreślił także, że dzięki zaangażowaniu polskich służb turniej przebiegł spokojnie, bez większych incydentów, a kibice czuli się u nas bezpiecznie.

Ministrowie poruszyli również temat współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, w tym pod kątem kierunków polityki europejskiej, współpracy policyjnej i pozostałych służb. Ministrowie omówili możliwości realizacji wspólnych szkoleń i warsztatów dla funkcjonariuszy oraz odbycia wizyt studyjnych, a także powołania wspólnych grup eksperckich z udziałem Polski, Francji oraz Niemiec.

W trakcie wizyty w Warszawie rozmawiano o polityce migracyjno-azylowej Polski i Francji. Ministrowie poruszyli zagadnienia związane ze zwalczaniem nielegalnej migracji, a także odnieśli się do sytuacji w Syrii, w tym rosnącej liczby osób wnioskujących o ochronę międzynarodową w Europie.

d3bydld

Tematem dzisiejszej rozmowy pomiędzy szefami MSW Polski i Francji była również kwestia zarządzania strefą Schengen, w tym m.in. wprowadzanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo granic zewnętrznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d3bydld

Podziel się opinią

Share
d3bydld
d3bydld