Trwa ładowanie...
d4mycwa

MSWiA: 933 tys. zł dla poszkodowanych z woj. opolskiego (komunikat)

...

d4mycwa
d4mycwa

26.09. Warszawa - MSWiA informuje:

Minister spraw wewnętrznych i administracji uruchomił 933 tys. 085 zł dla poszkodowanych przez nawałnice mieszkańców województwa opolskiego. Z przyznanej pomocy finansowej może skorzystać 191 rodzin z gminy Lubsza (woj. opolskie). Wcześniej środki otrzymali poszkodowani z województwa wielkopolskiego.

Uruchomione środki pozwolą na finansowanie niezbędnych napraw i remontów uszkodzonych domów i lokali mieszkalnych zniszczonych przez nawałnice.

O pomoc finansową mogą się ubiegać 191 rodziny z gminy Lubsza (województwo opolskie).

d4mycwa

Przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pieniądze dla województwa opolskiego pochodzą z budżetu państwa, są to środki bezzwrotne.

Wcześniej, 15 września br. pomoc finansowa w wysokości 3 mln zł została przyznana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji mieszkańcom Wielkopolski. Z pomocy finansowej mogą skorzystać poszkodowani z gmin m.in.: Blizanów, Stawiszyn, Nowe Skalmierzyce, Gołuchów, Kępno, Baranów, Przygodzice.

Nawałnica przeszła przez województwa opolskie i wielkopolskie na początku września br. Silny wiatr zrywał dachy budynków i uszkadzał domy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4mycwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mycwa