Trwa ładowanie...
dr5iryz

MSWiA ws. naprawy sieci energetycznej (komunikat)

...

dr5iryz
dr5iryz

26.01. Warszawa - MSWiA informuje:

W województwie małopolskim udało się przywrócić prąd do większości domów. 26 stycznia br. około 5 000 odbiorców w regionie jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi Jerzemu Millerowi ministrowi spraw wewnętrznych i administracji przez wojewodę małopolskiego, który koordynuje akcję przywracania energii sytuacja w poszczególnych powiatach dotkniętych awariami wygląda następująco:

- powiat krakowski - 2 tys. odbiorców w gminach: Jerzmanowice, Skała, Sułoszowa, Wielka Wieś;

dr5iryz

- powiat olkuski - 2,9 tys. odbiorców w gminach: Wolbrom, Trzyciąż;

- powiat miechowski - 315 odbiorców w gminach: Gołcza, Miechów, Charsznica, Kozłów, Słaboszów, Racławice, Książ Wielki.

Przy usuwaniu awarii dziś do godz. 6. rano pracowało ok. 662 pracowników Zakładu Energetycznego i 111 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy naprawach pomagać będzie także 20 żołnierzy. Do dziś wypożyczono 40 agregatów prądotwórczych. Do wypożyczenia pozostają 32 urządzenia.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nadzorem wojewody małopolskiego cały czas monitoruje sytuację w Małopolsce i udziela pomocy samorządom w usuwaniu skutków awarii sieci energetycznej.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

dr5iryz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr5iryz