Trwa ładowanie...
d4xd8c5

MSZ: 11. spotkanie Rady Zarządzającej Wspólnoty Demokracji (komunikat)

...

d4xd8c5
d4xd8c5

10.12. Warszawa - MSZ informuje:

- Demokratyczne zmiany mają szansę na powodzenie tylko przy zdecydowanym wsparciu ze strony społeczności międzynarodowej. Polska będzie nadal angażować się w działania Wspólnoty Demokracji - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk podczas spotkania z uczestnikami odbywającego się 10 grudnia w Warszawie 11. spotkania Rady Zarządzającej Wspólnoty Demokracji.

- Cieszymy się, że możemy spotkać się w Warszawie, w miejscu, gdzie dokonały się pokojowe przemiany ustrojowe i gdzie powstała Wspólnota Demokracji - powiedziała otwierająca spotkanie sekretarz generalna Maria Leissner. Deklarując poparcie dla Wspólnoty Demokracji wiceminister Kacperczyk podkreśliła, że szeroki wachlarz inicjatyw umożliwia skuteczne stawianie czoła aktualnym wyzwaniom dla demokracji i praw człowieka. - Chcemy dzielić się polskim doświadczeniem pokojowego procesu demokratyzacji i transformacji - zadeklarowała wiceszefowa polskiej dyplomacji.

Podczas spotkania omówiono bieżące wydarzenia na Ukrainie oraz sytuację organizacji obywatelskich w Rosji. W dyskusji na temat Ukrainy uczestniczył przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Włodzimierz Cimoszewicz. Były szef MSZ podkreślił znaczenie pomocy międzynarodowej. Zaznaczył ponadto, że znaczna część zadań do wykonania spoczywa na samych Ukraińcach, tak jak to było w przypadku Polaków ponad dwadzieścia lat temu.

d4xd8c5

Polska jest jednym z krajów aktywnie angażujących się w działanie Wspólnoty Demokracji od momentu jej utworzenia w 2000 r w Warszawie. Jesteśmy członkiem Komitetu Wykonawczego i włączamy się w prace grup roboczych, m.in. jako współprzewodnicząc grupy ds. edukacji dla demokracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/ tpo/

d4xd8c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xd8c5