Trwa ładowanie...
d20bhu0

MSZ i PAIiIZ o ekspansji do Afryki (komunikat)

...

d20bhu0
d20bhu0

10.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Efektywna realizacja programu "Go Africa", wspólnie z Ministerstwem Gospodarki i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pokazała, że na kontynencie afrykańskim drzemią szanse, które musimy wykorzystać - stwierdziła podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk, otwierając wraz z prezesem PAIiIZ Sławomirem Majmanem konferencję poświęconą planowanej na początek kwietnia misji gospodarczej do Senegalu i Ghany. Spotkanie odbyło się 10 kwietnia w Warszawie.

- Trzeba poszukiwać nowych kierunków ekspansji. W Senegalu i Ghanie już obecne są polskie spółki, które dobrze radzą sobie na lokalnych rynkach - powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji, zwracając się do ponad 70 przedsiębiorców reprezentujących ponad 50 czołowych spółek z sektorów energetyki, spożywczego, farmaceutycznego czy obrony.

Spotkanie miało na celu przedstawienie uwarunkowań prawnych, politycznych i kulturowych prowadzenia działalności biznesowej na rynkach afrykańskich. Kwietniowa misja gospodarcza, w której chęć udziału wyraziła grupa polskich przedsiębiorców reprezentująca rozliczne sektory krajowego przemysłu, będzie szansą na zaistnienie wielu firm na dwóch wschodzących i otwartych na inwestycje rynkach afrykańskich.

d20bhu0

Relatywnie wysoki wzrost PKB w obu krajach (4 proc. rocznie w Senegalu, 6 proc. w Ghanie) powoduje, że kraje te mają coraz większe potrzeby inwestycyjne. Sektor wydobywczy (oba kraje posiadają bogate złoża, m.in. złota, miedzi, ropy, fosforytów, czy rudy żelaza), rozbudowa infrastruktury lokalnej (m.in. sieci przesyłowych czy dróg), a także spożywczy (udoskonalenie procesów przetwórczych) to liczne przykłady branż, w których polski biznes może okazać się konkurencyjny.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0