Trwa ładowanie...
d1wxozo

MSZ: informacja dla turystów polskich udających się do Tunezji (komunikat)

...

Share
d1wxozo

09.02. Warszawa - MSZ informuje:

Uwzględniając aktualną sytuację panującą w Tunezji Ministerstwo Spraw Zagranicznych ocenia, że w nadmorskich kurortach turystycznych ustały zagrożenia uzasadniające wcześniejsze ostrzeżenie przed wyjazdami. Osoby udające się do Tunezji powinny zachować ostrożność i stosować się do przepisów stanu wyjątkowego, w tym bezwzględnie przestrzegać godziny policyjnej obowiązującej od 0.00 do 4.00. Zaleca się unikanie zbędnych podróży do większych miast, gdzie nadal trwają niepokoje społeczne. Dotyczy to w szczególności centralnych i południowych regionów Tunezji. Wszędzie należy unikać demonstracji i tłumnych zgromadzeń oraz budynków rządowych.

W przypadku pojawienia się jakiejkolwiek wątpliwości, co do stanu bezpieczeństwa, zaleca się pozostawanie na obszarze ośrodków hotelowych. Wskazane jest zachowanie ostrożności z uwagi na zagrożenie drobną przestępczością, głównie kradzieżami. Wszystkim osobom planującym podróż lub przebywającym w Tunezji zaleca się bieżące monitorowanie sytuacji, mając na uwadze możliwość jej dynamicznej ewolucji, oraz stosowanie się do zaleceń sił porządkowych i przedstawicieli biur podróży.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1wxozo

Podziel się opinią

Share
d1wxozo
d1wxozo