Trwa ładowanie...
d2q6gyp

MSZ: Minister Sikorski na paryskim spotkaniu o kryzysie na Ukrainie (komunikat)

...

d2q6gyp
d2q6gyp

05.03. Warszawa - MSZ informuje:

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski wziął udział w spotkaniu na rzecz poszukiwania rozwiązania kryzysu na Ukrainie. Do spotkania doszło w środę popołudniu w siedzibie francuskiego MSZ w Paryżu.

W spotkaniu wzięli udział szefowie dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego (Polska, Francja, Niemcy), Wielkiej Brytanii, Włoch, wysoka przedstawiciel ds. polityki zewnętrznej i bezpieczeństwa UE Catherine Ashton, szwajcarskie przewodnictwo w OBWE oraz przedstawiciel ONZ. Równolegle rozmowy w Paryżu prowadzili: amerykański sekretarz stanu John Kerry, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i szef MSZ Ukrainy Andrij Deszczyca.

Rozmowy dotyczyły analizy aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz sposobów rozwiązania konfliktu, w tym możliwości nawiązania dialogu pomiędzy władzami Ukrainy i Rosji na poziomie ministrów spraw zagranicznych. Ostatecznie do takich bezpośrednich rozmów nie doszło z powodu braku zgody strony rosyjskiej, ale toczyły się one przez pośredników.

d2q6gyp

Uczestnicy spotkania należący do Unii Europejskiej wymienili informacje i skoordynowali stanowiska przed czwartkową Radą Europejską na poziomie szefów państw i rządów zaplanowaną w Brukseli, która będzie poświęcona sytuacji na Ukrainie. Zapowiedzieli także kontynuację intensywnych działań na rzecz uregulowania konfliktu na Ukrainie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tpo/

d2q6gyp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q6gyp