Trwa ładowanie...
d19ex7x

MSZ: minister Sikorski na XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (komunikat)

...

Share
d19ex7x

02.09. Warszawa - MSZ informuje:

O sytuacji w Syrii i sojuszniczej współpracy dwustronnej w dziedzinie polityki bezpieczeństwa rozmawiał minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski z ministrem obrony narodowej Turcji Ismetem Yilmazem podczas pierwszego dnia XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach 2 września. Salonowi towarzyszy wystawa narodowa przemysłu obronnego Turcji.

Minister Yilmaz zwrócił uwagę na ciężką sytuację humanitarną i krytyczną sytuację wewnętrzną w Syrii oraz konieczność reakcji międzynarodowej - szczególnie jeżeli chodzi o użycie rakiet balistycznych i broni chemicznej. Minister Sikorski zapewnił o solidarności z Turcją, podkreślając polskie przywiązanie do art. V Traktatu Północnoatlantyckiego. - Współpraca polsko-turecka powinna być dalej intensywnie rozwijana. Mamy wiele wspólnych interesów dlatego, ze jesteśmy krajami flankowymi NATO - powiedział minister Sikorski. Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę na szansę, jaką rozwojowi stosunków dwustronnych dają wydarzenia rocznicowe - tegoroczna 90. podpisania Traktatu o przyjaźni między Turcją, a Polską oraz przyszłoroczna - 600. ustanowienia stosunków dyplomatycznych.

Na MSPO minister Radosław Sikorski spotkał się także m.in. z przedstawicielami Polskiego Holdingu Obronnego, Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych BELMA S.A., Zakładów Chemicznych NITRO-CHEM S.A., WB Electronics S.A., Huty Stalowa Wola S.A. i Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy S.A.

d19ex7x

MSPO to forum łączące potencjalnych klientów i dostawców przemysłu obronnego. Salon jest najważniejszym tego rodzaju wydarzeniem w Europie Centralnej. To miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej, miejsce poznawania potrzeb i oczekiwań odbiorców, spotkań i rozmów, nawiązywania nowych kontaktów i podtrzymywania już istniejących dla przedstawicieli z krajów całego świata. Honorowy Patronat nad MSPO objął prezydent Bronisław Komorowski, który uczestniczył w inauguracji salonu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d19ex7x

Podziel się opinią

Share
d19ex7x
d19ex7x