Trwa ładowanie...
d3qwlx8
d3qwlx8

MSZ: minister Sikorski zainaugurował budowę nowej ambasady Indii (komunikat)

...
Share
d3qwlx8

09.09. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski był gościem honorowym poniedziałkowej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Ambasady Republiki Indii. - To dowód na zaangażowanie indyjskiego rządu w stosunki z Polską. Jak powiedział Mahatma Ghandi "działania potwierdzają priorytety" - podkreślił w okolicznościowym wystąpieniu szef polskiej dyplomacji.

Witając zaproszonych gości, ambasador Indii w Warszawie Monika Kapil Mohta podkreśliła, że Indie przywiązują ogromne znaczenie do relacji dwustronnych z Polską. Minister Sikorski przyznał, że potwierdza to decyzja o budowie ambasady. Wyraził też nadzieję, że nowa ambasada będzie właściwym miejscem dla uroczystości związanych z przypadającą w przyszłym roku 60. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Indiami.

Nowy budynek Ambasady Republiki Indii powstaje przy ulicy Szwoleżerów w Warszawie. Jego ukończenie planowane jest na drugą połowę 2014 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3qwlx8

Podziel się opinią

Share
d3qwlx8
d3qwlx8