Trwa ładowanie...
d285p1s

MSZ: na Islandii rozpoczęła funkcjonowanie polska ambasada (komunikat)

...

d285p1s
d285p1s

04.04. Warszawa - MSZ informuje:

Zgodnie z decyzją ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego 1 kwietnia w Reykjaviku rozpoczęła działanie Ambasada RP w Republice Islandii. Głos i rola Polaków, którzy stanowią dziś najliczniejszą grupę narodowościową w Islandii, będą teraz jeszcze silniejsze.

Utworzenie ambasady w Reykjaviku ma służyć wzmocnieniu kontaktów politycznych między Polską a Islandią, a także zacieśnieniu współpracy gospodarczej, kulturalnej i naukowej. Otwarcie ambasady ma szczególne znacznie dla polskich obywateli, których na terenie Islandii przebywa obecnie ponad 10 tysięcy. Stanowią największą grupę narodowościową spośród obywateli państw obcych mieszkających na Islandii - to ponad połowa ogółu zarejestrowanych cudzoziemców. Podniesienie znaczenia i roli naszych obywateli w społeczeństwie islandzkim i jego środowiskach opiniotwórczych jest jednym z ważniejszych zadań ambasady.

Utworzenie Ambasady RP w Islandii jest elementem realizowanej przez ministra Radosława Sikorskiego racjonalizacji sieci zagranicznych przedstawicielstw Polski. Polega ona na dostosowaniu struktury polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych do zmieniających się potrzeb. W ciągu ostatnich 6 lat Polska otworzyła następujące nowe placówki dyplomatyczno-konsularne: ambasady w Podgoricy i Astanie; konsulaty generalne w Manchesterze, Reykjaviku, Sewastopolu, Winnicy i Doniecku; agencje konsularne w Smoleńsku i Irbilu; Stałe Przedstawicielstwo RP przy UNESCO oraz Instytuty Polskie w Brukseli, Madrycie, Tokio i New Delhi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d285p1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285p1s