Trwa ładowanie...
dapvyd5

MSZ odrzuca zarzuty, że "ukrywało" nagrania CO (komunikat)

...

Share
dapvyd5

01.04. Warszawa - Rzecznik prasowy MSZ informuje:

W związku z powtarzającymi się nieprawdziwymi zarzutami, że "MSZ ukrywał swoje nagrania" podaję, że informacja o nagraniach rozmów oraz korespondencji (maile) Centrum Operacyjnego MSZ po katastrofie z 10.04.2010 zawarte są w raporcie Najwyższej Izby Kontroli na ten temat. Został on przedstawiony Sejmowi RP i udostępniony mediom. Inspektorzy NIK przesłuchiwali znajdujące się w CO nagrania rozmów oraz zapoznali się z korespondencją mailową. Mieli dostęp do wszelkiej innej dokumentacji sporządzonej w MSZ, dotyczącej działań ministerstwa związanych z tragedią smoleńską. W swoim raporcie działania MSZ po katastrofie NIK ocenił wysoko.

Po raz kolejny powtarzam też, że MSZ nagrywa wszystkie rozmowy CO, nie nagrywa natomiast rozmów ze służbowych telefonów komórkowych, żądania "ujawnienia" nagrań takich rozmów z 10.04.10 są więc bezzasadne.

Marcin Bosacki Rzecznik Prasowy MSZ

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5