Trwa ładowanie...
d3d7p8s

MSZ: Polska wśród liderów w promocji demokracji (komunikat)

...

d3d7p8s
d3d7p8s

21.05. Warszawa - MSZ informuje:

O wspieraniu przemian demokratycznych w świecie i ich wpływie na relacje transatlantyckie rozmawiali dziś w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji "Democracy and Future of Transatlantic Community". Gość honorowy spotkania, podsekretarz stanu w MSZ Jerzy Pomianowski, zwrócił uwagę uczestników na aktywny udział Polski w projektach promujących demokrację.

Wiceminister Pomianowski w swoim przemówieniu mówił o roli Europy Środkowej i Wschodniej we wspieraniu przemian demokratycznych.

- W 2000 r., we współpracy z ponad setką innych państw, doprowadziliśmy do powstania wspólnoty demokracji. Z kolei w 2011 r. Warszawa gościła konferencję donorów, której zadaniem było wsparcie niezależnych środowisk obywatelskich na Białorusi. Promocja demokracji jest także stałym elementem naszej współpracy z pozostałymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej - wyliczył wiceminister Pomianowski, zwracając uwagę na aktywną rolę Polski w projektach prodemokratyzacyjnych.

d3d7p8s

Potwierdził też plany rozpoczęcia w najbliższych tygodniach działalności operacyjnej przez Europejski Fundusz na rzecz Demokracji (European Endowment for Democracy, EED).

- Działania EED będą uzupełniać inne działania, podejmowane przez UE. Wsparcie działalności online, funkcjonowania grup niezarejestrowanych, dostarczanie finansowania instytucjonalnego i wsparcia eksperckiego wypełnią nisze dotychczas niezagospodarowane przez innych aktorów - zauważył wiceminister Pomianowski, który w styczniu br. został mianowany dyrektorem wykonawczym EED.

Konferencję zorganizowały The German Marshall Fund of the United States (GMF), George C. Marshall European Center for Security Studies (GCMC) oraz Transatlantic Academy (TA).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3d7p8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d7p8s