Trwa ładowanie...
d3nl2e8

MSZ: polsko-amerykańska debata nt. polityki bezpieczeństwa i obronności (komunikat)

...

Share
d3nl2e8

30.11. Warszawa - MSZ informuje:

Przyszłość polskiego przemysłu zbrojeniowego, uwarunkowania budżetowe polskiej obronności, a także narodowe programy zbrojeniowe były głównymi tematami wystąpienia podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida podczas spotkania z przedstawicielami firm członkowskich Amerykańskiej Izby Handlowej (American Chamber of Commerce).

W czasie dyskusji, która miała miejsce 30 listopada w Warszawie, wiceminister Winid podkreślił, że kryzys gospodarczo-ekonomiczny zmienił europejską debatę nt. polityki bezpieczeństwa oraz wizerunek samej Polski - Polska nie jest już postrzegana jako postkomunistyczny "konsument" bezpieczeństwa. Jesteśmy ważnym graczem i częścią Europy sukcesu - zaznaczył wiceminister. Zwrócił także uwagę, że obecnie to nasz kraj odgrywa także ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa innym.

Wiceminister Winid przedstawił ponadto stan i perspektywy gospodarczej współpracy polsko-amerykańskiej, przede wszystkim w dziedzinie obronności.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3nl2e8

Podziel się opinią

Share
d3nl2e8
d3nl2e8