Trwa ładowanie...
d48brmo

MSZ: polsko-białoruska współpraca gospodarcza (komunikat)

...
Share
d48brmo

13.12. Warszawa - MSZ informuje:

O współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Białorusią, zwłaszcza w dziedzinie handlu i inwestycji, podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk rozmawiała z wiceministrem spraw zagranicznych Republiki Białorusi Aleksandrem Gurianowem, współprzewodniczącym Polsko-Białoruskiej Komisji ds. Współpracy Transgranicznej. Wiceminister złożył wizytę w Warszawie 12 i 13 grudnia.

W czasie spotkania dyskusja poświęcona była współpracy handlowo-inwestycyjnej, a także możliwemu kalendarzowi spotkań grup roboczych Wspólnej Komisji Gospodarczej. Ważnym tematem była też sprawa zatrzymań polskich samochodów ciężarowych na granicy. Wiceminister Kacperczyk wyraziła nadzieję na szybkie wyjaśnienie tej kwestii. - Chcemy dać pozytywny sygnał dla biznesu, że wzajemnie korzystna polsko-białoruska współpraca w sferze gospodarczej jest możliwa - podkreśliła. Rozmowa poświęcona była również dążeniom Białorusi do członkostwa w Światowej Organizacji Handlu.

d48brmo

Z wiceministrem Gurianowem spotkała się także wiceminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. W czasie spotkania omówiono kwestie europejskie i polsko-białoruską współpracę dwustronną. - Nie zapominając o trudnych uwarunkowaniach naszych stosunków musimy skupić się teraz na rozwiązywaniu konkretnych spraw - zaznaczyła wiceminister Pełczyńska-Nałęcz. Odnosząc się do aktualnych relacji UE-Białoruś, wyraziła nadzieję na zaangażowanie Mińska w inicjatywy Partnerstwa Wschodniego. Wiceminister zadeklarowała również poparcie dla starań strony białoruskiej na rzecz zawarcia z UE umowy o ułatwieniach wizowych i readmisji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d48brmo

Podziel się opinią

Share
d48brmo
d48brmo