Trwa ładowanie...
dmpx6rr

MSZ: polsko-cypryjskie konsultacje polityczne (komunikat)

...

dmpx6rr
dmpx6rr

05.09. Warszawa - MSZ informuje:

Sytuacji na Bliskim Wschodzie, sąsiedztwu UE oraz energetyce poświęcone były konsultacje polityczne, jakie podsekretarz stanu w MSZ Henryka Mościcka-Dendys przeprowadziła w Nikozji 4 i 5 września z szefem cypryjskiej dyplomacji Ioannisem Kasoulidesem. W rozmowach szczególną uwagę poświęcono oczekiwaniom w odniesieniu do jesiennego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Wiceminister Mościcka-Dendys wskazała na polskie zaangażowanie w rozwój obu wymiarów polityki sąsiedztwa UE, zarówno na wschodzie, jak i na południu. - Polska przywiązuje do listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie ogromne znaczenie. Apelujemy o wsparcie cypryjskie dla tej inicjatywy. - powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji.

W Nikozji wiceminister Mościcka-Dendys spotkała się z także z podsekretarzem stanu i dyrektorem ds. politycznych Euripidesem L. Evriviadesem, głównym negocjatorem ds. rozwiązania problemu cypryjskiego Andreasem Mavroyiannisem, stałym sekretarzem MSZ Tassosem Tzionisem oraz dyrektor departamentu UE Reą Yiordamlis. Tematem rozmów w cypryjskiej stolicy były także możliwości zacieśnienia współpracy dwustronnej. Rozmawiano też o problematyce energetycznej. - Po udanej współpracy w Trio Prezydencji UE, dostrzegamy potencjał do dalszego zdynamizowania relacji polsko-cypryjskich, także w dziedzinie polityki energetycznej. - zapowiedziała wiceminister Mościcka-Dendys. Wśród tematów pojawiła się także bieżąca sytuacja w Syrii i Egipcie. UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

dmpx6rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpx6rr