Trwa ładowanie...
d3g8goh
d3g8goh

MSZ: polsko-holenderskie rozmowy o Ukrainie i współpracy w UE (komunikat)

...
Share
d3g8goh

15.04. Warszawa - MSZ informuje:

O sytuacji na Ukrainie, działaniach Rosji i ich skutkach dla Europy oraz relacjach polsko-holenderskich rozmawiała podsekretarz stanu Henryka Mościcka-Dendys z Ren,e Jones-Bos, sekretarz generalną holenderskim ministerstwie spraw zagranicznychspraw zagranicznych.

W trakcie spotkania dyskusję zdominował aktualny rozwój wydarzeń na Ukrainie. W czasie rozmowy podkreślono potrzebę wspólnych działań UE we wspieraniu procesów demokratyzacyjnych i modernizacyjnych w tym kraju.

d3g8goh

Wiceminister Mościcka-Dendys zaznaczyła też, że Polska przywiązuje dużą wagę wielowymiarowej współpracy z Holandią, m. in. na forum UE. -Doskonałą okazją do wzmocnienia stosunków polsko-holenderskich będzie wizyta Króla Wilhelma-Aleksandra i Królowej Maximy w Polsce w czerwcu - podkreśliła wiceminister. Będzie to pierwsza wizyta zagraniczna nowego Króla Niderlandów.

Sekretarz Jones-Bos rozmawiała także z przedstawicielami MSZ na temat wyzwań stojących przed współczesną dyplomacją, jej modernizacji, dyplomacji cyfrowej oraz wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi krajami dot. najlepszych praktyk w tym zakresie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d3g8goh

Podziel się opinią

Share
d3g8goh
d3g8goh