Trwa ładowanie...
d2wly64

MSZ: polsko-irlandzkie rozmowy o UE (komunikat)

...

d2wly64
d2wly64

28.02. Warszawa - MSZ informuje:

Przygotowania do marcowej Rady Europejskiej, swobodny przepływ osób oraz kwestie instytucjonalne po wyborach do Parlamentu Europejskiego to tematy rozmowy sekretarza stanu Piotra Serafina z ministrem ds. europejskich Irlandii Paschala Donohoe. Spotkanie odbyło się 28 lutego w Warszawie.

Ministrowie omówili stanowiska Polski i Irlandii dotyczące celów i opcji unijnej polityki klimatyczno-energetycznej UE, które będą głównym tematem marcowej Rady. - Dyskusja o polityce klimatyczno-energetycznej UE powinna uwzględniać cel globalnych negocjacji klimatycznych, jakim jest zawarcie nowego porozumienia w 2015 r.- powiedział wiceminister Serafin. Wskazał przy tym na polskie doświadczenie prezydencji niedawnego Szczytu Klimatycznego COP 19 w Warszawie.

Ministrowie potwierdzili zaangażowanie swoich krajów w obronę fundamentu integracji europejskiej jaką jest swobodny przepływ osób. - Polacy pozytywnie przyczynili się do rozwoju rynku pracy w Irlandii, są u nas potrzebni i zawsze mile widziani - podkreślił minister Donohoe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2wly64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wly64