Trwa ładowanie...
d1gear7

MSZ: rozmowa szefa polskiej dyplomacji z przewodniczącym OBWE (komunikat)

...

d1gear7
d1gear7

29.04. Warszawa - MSZ informuje:

O działaniach na rzecz uwolnienia i sytuacji inspektorów wojskowych OBWE porwanych przez prorosyjskich separatystów w ukraińskim Słowiańsku szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski rozmawiał we wtorek przez telefon z tymczasowym przewodniczącym OBWE prezydentem i ministrem spraw zagranicznych Szwajcarii Didierem Burkhalterem.

Didier Burkhalter poinformował ministra Sikorskiego o intensywnych działaniach podejmowanych obecnie przez Szwajcarię oraz OBWE na rzecz uwolnienia siedmiu inspektorów wojskowych OBWE porwanych w zeszły piątek w ukraińskim Słowiańsku przez prorosyjskich separatystów. Działania te polegają na zabiegach dyplomatycznych, w tym także z udziałem profesjonalnych negocjatorów.

W trakcie rozmowy potwierdzono, że stan fizyczny i psychiczny przetrzymywanych inspektorów, w tym obywatela RP, jest dobry, o czym pracownicy OBWE mogli się przekonać na własne oczy. Mieli także możliwość odbycia z nimi krótkiej rozmowy. Prezydent Burkhalter zapewnił, że będzie nadal podejmował intensywne działania na rzecz bezwarunkowego i natychmiastowego uwolnienia inspektorów OBWE w ścisłym kontakcie z państwami, których obywatele są wśród zatrzymanych.

Obaj rozmówcy podkreślili, że będą koordynować działania i wymieniać się informacjami aż do pozytywnego załatwienia sprawy uwolnienia inspektorów wojskowych OBWE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d1gear7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gear7